Ta teden smo zabeležili 6 zmag. Z zmago so teden začele članice proti Domžalčankam. Soboto so nam polepšale najmlajše z že deseto zmago v državnem prvenstvu. Iz Črne gore so kadetinje prinesle še dve zmagi v temovanju WABA. Mlajša ekipa sterejših pionirk je zabeležila svojo prvo zmago.

Od starega leta se torej poslavljano zmagovito. Našim deklicam, njihovim trenerjem, staršem in vsem ostalim podpornikom društva želimo veliko zdravlja in uspeha tudi v prihodnjem.

Se beremo <3!

WABA, U17

Budućnost Bemax : Akson Ilirija = 59 : 67 ( 18:12 15:19 13:21 13:15)

Strelke: Ivanuša 18, Sambolić H. 17, Sambolić S. 10, Pulević, Žorž 7, Erman, Mustavar 3, Prelog (več na statistika)

Hana Ivanuša, igralka: “Tekmo proti Budućnosti smo kljub nekaterim nerazumnim sodniškim odločitvam dobro odigrale, se borile in v drugem polčasu pokazale našo igro v obrambi in napadu. To nam je prineslo zmago.”

[WABA U17]🙌 Kadetska ekipa se iz Črne gore vrača s popolnim izkupičkom! 💪🏀👏 V današnji drugi infarktni tekmi je padla…

Objavil/a ŽKD Akson Ilirija dne Nedelja, 22. december 2019

WABA, U17

Lovćen : Akson Ilirija = 61 : 67 (7:11 14:24 24:12 16:20)

Strelke: Ivanuša 18, Sambolić H. 16, Pulević 15, Sambolić S. 9, Erman 7, Žorž 2, Mustavar, Prelog (več na statistika)

Hana Sambolić, igralka: “Prva tekma Wabe proti Lovćenu, je bila izjemno zanimiva. Začele smo jo veliko bolje kot končale. Namreč, padla nam je koncentracija in smo zato zgubile veliko žog. Kljub našim napakam smo se celo tekmo borile in nasprotnice zmagale.”

[WABA U17]‼️Odlične novice iz Črne gore. ‼️ Naše kadetinje so v težki tekmi proti domačinkam vknjižile že tretjo zmago…

ŽKD Akson Ilirija B : ŽKK Krka B = 44:29 (12:3; 14:5; 5:8; 13:13)

Strelke: Cabello 11, Jovičević, Tepić in Modrić 8, Stresen 5, Oblak in Malik 2.

Luka Kalezić, trener: “V nedeljo smo igrali proti ŽKK Krka B. Punce so začele odločno in hitro povedle. Prikazale so nekaj dobrih akcij in na polčasu vodile. V drugem delu so punce zadržale prednost in zasluženo prišle do težko pričakovane prve zmage v sezoni. Čestitke za vztrajnost.”

U15 B do prve zmage v letošnji sezoni proti ŽKK Krka B. Čestitke! 💚👍🏀#gremoilirija

ŽKD Tolmin – ŽKD Ilirija A = 19:61 (5:13; 2:14; 8:14; 4:20)

ŽKD Ilirija A – ŽKK Triglav A = 37:19 (14:1; 8:8; 2:4; 13:6)

Luka Kalezić, trener: V soboto smo se še drugič letos odpravili na gostovanje v Tolmin. Tokrat smo na tekmi potovali oslabljeni, pogrešali smo nekaj igralk zaradi bolezni in poškodb. Kljub temu je deset igralk svojo nalogo opravilo dobro. Najprej smo visoko premagali domačinke iz ŽKD Tolmin. Večji izziv nas je čakal na drugi tekmi, prvič v sezoni smo se pomerili z ŽKK Triglav A. Punce so odigrale dobro obrambo v prvi četrtini in prejele le en koš. Tudi nadaljevale so borbeno in na koncu suvereno slavile zmago. Na trenutke so v napadu igrale točno tako kot si želimo: gibljivo in z veliko podajami. Čestitke za prikazano igro.”

Ekipa U13 se iz Tolmina vrača z dvema zmagama. Najprej so punce premagale domačinke z 61:19, na drugi tekmi pa z 37:19 še ŽKK Triglav A. Bravo! 💚💪🏀#gremoilirija

Objavil/a ŽKD Akson Ilirija dne Sobota, 21. december 2019

Akson Ilirija – Domžale = 66 : 56 (17:14, 15:13, 20:14, 14:15)

Strelke: Vrečer N. 20, Pulević 19, Vrečer M. 14, Andoljšek in Pintar po 4, Suhalj 3, Jamnik 2.

Žiga Kobaševič, trener: “Zmaga in “revanš” za poraz na prvi tekmi v Domžalah. Pohvala vsem puncam, saj je vsaka pristavila pomemben delček k zmagi.”

Članice koledarsko leto zaključile s sinočnjo zmago proti ekipi Domžal. Bravo, ekipa! 🏀💪💚#gremoilirija