Članska ekipa je z dvema novima zmagama zaključila zelo uspešno koledarsko leto.

Igralke so na domačem parketu najprej zanesljivo premagale ekipo Maribora, nato pa še na zadnji tekmi v letošnjem koledarskem letu  ekipo Domžal.

AKSON ILIRIJA : MARIBOR 95:56 (22:16, 25:13, 21:10, 27:17)
Mićunović (6 skokov) 36, Gabrovšek (10 skokov, 8 asistenc) in Pamić (7 skokov) 12;

V prvi tekmi 12. kola so Ljubljančanke gostile igralke iz Maribora in zmagale z visoko razliko. Tekma je sicer začela z menjavanjem obeh ekip v vodstvu a je nato od 8. minute naprej Ilirija naredila delni izid 30:15 in na premor odšla s 18 točkami prednosti. V drugem polčasu so Ilirijanke prednost stalno povečevale, najvišja je bila dosežena v 36. minuti (87:45). Ilirija je za tri točke metala 53%, Maribor le 12%, domačinke pa so imele kar 20 skokov več (56:36) od Mariborčank.

Pri domačinkah je bila najbolj razpoložena Ela Mićunović, ki je dosegla 36 točk in je tako utrdila svoj položaj najboljše strelke državnega prvenstva, medtem ko sta Nini Gabrovšek do trojnega dvojčka zmanjkali dve podaji.  (vir:kzs)

DOMŽALE : AKSON ILIRIJA 64:102 (10:34, 18:25, 19:24, 17:19)
Pamić (7 skokov) 21, More 20, Mićunović (7 asistenc) 15

Tudi na zadnjem gostovanju v prvem delu prvenstva so igralke odigrale odlično in borbeno tekmo od samega začetka. Že v prvi četrtini smo si priigrali visoko prednost in tekmo do konca kontrolirali do nove zmage. Veliko priložnosti so dobile vse igralke in jo tudi dobro izkoristile.

Po novem letu nas čaka skoraj NBA ritem, 4.1.2019 nas čaka še zadnja tekma prvega dela DP proti Grosuplju, nato pa sledita dve pokalni tekmi proti ekipi Ledite ( 8. in 10. 1. 2019).

(Skupno 67 obiskov, današnjih obiskov 1)