MARIBOR – AKSON ILIRIJA 68:81 (23:24, 13:24, 24:14, 8:19)

Cvijanovič 19, Škobalj 14; Stergar 22, Mićunović 20, Draganič 14.

Članice so se tokrat na gostovanje v Maribor podale v okrnjeni zasedbi. Tekmo so od začetka začele zelo motivirano, z dobro obrambo in predvsem zrelo igro v napadu so na polčas odšle z razliko 12 točk. Kljub temu da je v tretji četrtini sledil 3 minutni strelski mrk in da so jih domačinke ujele ter izid poravnale na 60-60, so punce stopile skupaj, naredile delni izid 15-2, pokazale karakter ter na koncu prišle do nove zmage v državnem prvenstvu. Izpostaviti velja tudi, da je bila MVP celotnega kroga državnega prvenstva naša Ela Stergar!

AKSON ILIRIJA – Ježica 68:76 (31:15, 10:20, 13:16, 14:25)

Mičunović 24, Stergar 17, Draganić 11, Klavžar 10

Članice so takoj po novem letu odigrale povratno tekmo pokala članic. Iz prve tekme smo imeli 11 točk naskoka, kljub temu, da smo tekmo odigrali v okrnjeni zasedbi, smo zadržali razliko iz prve tekme ter se na koncu zasluženo veselili uvrstitve na final four pokala članic v letošnji sezoni, kar se zagotovo bil eden od ciljev letošnje sezone.

Naslednjo tekmo igramo doma, v petek, 12.1.2018 proti Triglavu.